Právě vás trápí...

Po aktualizaci Windows a jejich nového prohlížeče Microsoft Edge opět nastaly problémy se čtením čárových kódů na stanicích STK. Chyba je evidentně v jádru systému Windows, takže řešením je instalace prohlížeče PDF souborů, který tiskne "čisté" čárové kódy.
Aplikaci PDF Xchange Viewer můžete stáhnout v sekci "Ke stažení" nebo přímo ZDE. Původní článek pokračuje dále.

 

 

Když nepomáhá ani výměna toneru, přemýšlíte nad výměnou tiskárny...

 

Druhý týden činnosti nového CISu (pardon - IS TP) se projevil zvýšenou chybovostí čitelnosti čárového kódu Záznamníku závad. Problém se především projevil na lince STK, ale týká se samozřejmě i linek SME. Jenže na lince SME se načítají QR kódy z obrazovky, takže se na problém hned tak nepřijde.
Vydal jsem se tedy na jednu stanici zjistit, v čem je problém. Nepomáhala ani změna rozlišení tiskárny před vlastním tiskem na 1200 dpi. Některé stanice v dobré víře vyměnily tonery v tiskárně v domění, že už dochází nebo je poškozen. Už jsem zaregistroval i zámysl vyměnit tikárny.

Takže prosím takto ne. Nemůže za to ani tiskárna, ani toner. Chyba není na vašem přijímači. :-)

 

Pokud se mobilním zařízením pokusíte vyfotografovat čárový kód Záznamníku závad z října, zvětšete si obrázek na maximum. Pak neuvidíte rovné čáry, ale zubatici.

 

Pokud se pokusíte vyfotografovat čárový kód ze září (s maximálním zvětšením), uvidíte rovné čáry, jak to má správně vypadat.

 

Při porovnání dvou Záznamníků je navíc vidět, že říjnová verze je širší.

Proto se domnívám, že šířka neodpovídá normované velikosti čárového kódu a může tak dojít k chybnému načtení.

 

 

E-mail s popisem zjištění jsem poslal jak na MD, tak na Autocont. Jakmile mi dorazí odpověď, tak ji zveřejním. Do té doby se s tím musíme nějak potrápit.